Menforsan – přírodní pomocník

Publikováno dne: čen 16, 2020

Kategorie: Recenze

Autor: LuckyDogs

Konečně se oteplilo, psi milují vodu, takže koupání je téměř na denním pořádku. Asi každý majitel psa ví, jak dokáže pes vonět, když se vyválí v leklé rybě. U nás je to dvojmo – když jeden tak samozřejmě i druhý. A jet s nimi potom v jednom autě, je opravdu na plynovou masku. Tak jsem se rozhodla, že je potřeba pořídit něco, co budu vozit s sebou v autě jako pomoc v takových situacích. Abych k tomu nepotřebovala vodu – tudíž suchý přípravek, aby se dal použít v případě potřeby (tedy skoro denně) – takže přípravek na přírodní bázi, aby dokázal odstranit ten šílený smrad a kdyby byl ještě k tomu repelentní jako doplněk k antiparazitiku, bylo by to úplně super. Na trhu je nepřeberné množství suchých šampónu, ale vždy jsem narazila na něco, co mi vadilo. Ale nakonec jsem našla – Menforsan suchý repelentní šampón.

Přiznám se, že při prvním použití jsem byla poněkud skeptická, jestli bude stačit na ty naše dvě prasátka, ale mile mě překvapil. Je přírodní, ze srsti absorbuje přebytečný maz – tedy i to hnusné mazlavé z leklé ryby, dokáže odstranit ten šílený zápach, svým složením ničí choroboplodné zárodky a bakterie a díky tomu, že jednou ze složek je extrakt z Indického stromu Neem, je zároveň i repelentní. Psy jsem nechala uschnout a pomocí drážkované rukavice jsem nanesla šampón. Ten jsem pořádně vetřela do srsti, aby se dostal až na kůži a nechala cca 5 minut působit. Poté jsem opět vzala drážkovanou rukavici a šampón i s línající srsti vyčesala ven. Nakonec jsem psy ještě “přeleštila“ savým hadrem, abych dostala z kožichu zbytek šampónu. Momentálně používáme přípravek třetí týden zhruba dvakrát do týdne a je pravda, že pozoruji i repelentní účinek. Jeden z důvodu, pro který jsem se rozhodla právě pro Menforsan, je pro jeho schopnost hubit bakterie a choroboplodné zárodky. Jeden ze psů má citlivější kůži a používání šampónu má pozitivní účinek. Na co je potřeba dát pozor, je řádné vyčištění z kůže a ze srsti. Jinak Vám pes bude ještě nějakou chvíli “prášit“.

Takže v závěru – pokud máte doma stejného milovníka vody a leklých ryb nebo máte psa, který naopak při pohledu na vodu v hrůze omdlívá a ještě k tomu potřebujete přípravek desinfekční, repelentní, voňavý a k tomu přírodní – po osobní zkušenosti mohu doporučit.

Pozitiva:

  • Přírodní
  • Desinfekční
  • Repelentní
  • Absorbuje maz
  • Odstraní odumřelou srst
  • Voní

Negativa:

  • Potřeba dobře vyčesat ze srsti

Přidat komentář

Přihlásit se